Marzysz o posiadaniu ogrodu zimowego?

Chętnie pomożemy Ci w jego realizacji.

Zamów darmowy projekt
ogrodu zimowego


i w ciągu 7 dni odbierz przesyłkę z gotowym projektem.
Zdecyduj czy zaproponowane rozwiązanie odpowiada Twoim oczekiwaniom.
Po 6 tygodniach wypij pierwszą kawę w nowym zimowym ogrodzie
ogrody-zimowe-01.jpg ogrody-zimowe-02.jpg ogrody-zimowe-03.jpg
tel: 501 194 057

Zimowe ogrody

Czym są zimowe ogrody dla ich właścicieli? Czy warto zastanowić się na zbudowaniem własnej oazy spokoju, relaksu i zajęć hobbystycznych? Oczywiście każdy z nas preferuje spędzanie wolnego czasu na własny sposób, ale przede wszystkim jedno łączy wszystkich miłośników ogrodów zimowych - relaks. Tego typu obiekty służą głównie w celu spędzania wolnego czasu w atmosferze jaka nam najbardziej odpowiada.


Roślinność jest nieodłącznym elementem wyposażenia każdego ogrodu zimowego. Możemy zaaranżować styl naszej oranżerii na różne sposoby przy pomocy różnego rodzaju kwiatów, drzewek czy choćby kaktusów. Istnieją także trendy określające styl w jakim urządzimy takie pomieszczenie. Kaktusy stworzą klimat pustynny, palmy tropikalny, a kwiaty Azji nadadzą posmak kultury azjatyckiej. Wybór należy do nas, a możliwości warunkuje tylko nasza wyobraźnia.

Każdy ogród zimowy wymaga także wyposażenia w odpowiednie zasłony, żaluzje, ogrzewanie, oświetlenie, odpowiednie elementy wietrzące, a także meble przeznaczone do tego typu obiektów. Zanim przystąpimy do wyposażania ogrodu musimy postawić sobie zasadnicze pytanie - czy będzie to ogród całoroczny czy tylko sezonowy. W przypadku gdy mamy zamiar zażywać odpoczynku w tym miejscu tylko w sezonie letnim nie musimy martwić się o większość elementów wyposażenia. Takie udogodnienia jak zaawansowany system ogrzewania (podłogowego lub innego), system zabezpieczeń w przypadku zimy i inne tego typu produkty nie będą nam potrzebne w przypadku gdy mamy zamiar użytkować ogród zimowy sezonowo. W Momencie gdy planujemy  założyć ogród całoroczny musimy wziąć pod uwagę ogrzewanie (często także w postaci klimatyzacji) oraz wiele innych elementów wyposażenia wymaganych w zimie do normalnego funkcjonowania obiektu.

Kolejnym elementem decydującym o wyglądzie, stylu i zastosowanym wyposażeniu w ogrodzie jest cel. W przypadku gdy stawiamy sobie konkretny cel w jakim powstanie oranżeria, także jej wyposażenie musi być dopasowane do stawianych celów. Dla przykładu gdy planujemy hodować specyficzne gatunki roślin wymagające wytworzenia odpowiedniego mikroklimatu, bardzo ważną rolę odgrywają urządzenia które zadbają o jego stworzenie. Gdy zamiast bujnej roślinności ograniczymy się do kilku drzewek, a motywem przewodnim jest jedynie relaks na kanapie z ulubioną książką, nasz ogród przyjmie charakter pomieszczenia z przewagą dobrego oświetlenia i wygodnych miejsc siedzących i leżących. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by w naszym ogrodzie zimowym przyjmować gości i urządzać imprezy okolicznościowe, wtenczas takie pomieszczenie będzie przypominało salon do wypoczynku i zabawy.

Wygląd i styl naszego ogrodu uzależniony jest od tego w jakim celu on powstanie. Ważne jednak jest to, że na pewno stanowi to bardzo przyjemną formę wypoczynku, gdzie możemy cieszyć się słońcem, roślinami, spotkaniem z przyjaciółmi czy też ciszą i spokojem po ciężkim dniu w pracy. Dla większości osób decydujących się na zbudowanie i urządzenie własnego ogrodu zimowego najważniejszym elementem jest zbliżenie się ku naturze, czego esencją jest właśnie doskonale i ze smakiem urządzona oranżeria.

Zbudowanie takiego obiektu to dopiero pierwszy krok do świata nieograniczonych możliwości aranżacji wnętrza i spędzania w nim wolnego czasu. Każdy z nas ma inne preferencje, a w efekcie każdy ogród różni się od reszty zarówno wyglądem jak i przeznaczeniem.

Filma MetalBud Zimowe Ogrody oferuje Państwu wszelkiego rodzaju prace związane z ogrodami zimowymi. Począwszy od projektu (po wypełnieniu formularza otrzymają Państwo darmowy projekt ogrodu zimowego), poprzez fabrykację, transport i ostatecznie montaż konstrukcji ogrodu zimowego na budowie.

Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi realizacjami ogrodów zimowych.